Після хліба найважливіше для народу – школа.

Д. Дантон

У 1816 Львівська комісія отримала дозвіл митрополита Левицького на впровадження української мови до народних шкіл. У 1918 у Яблунці Вижній, яке перебувало під Австрією, сьогодні село Верхня Яблунька, разом із селом Бітля, Либохора і Яблунька Нижня Височанського деканату Полудневої часті Турківського повіту було відкрито школи: українські державні тривіяльні школи. Вчитель даної школи мав тоді 250 фльоринів в рік, це рівнялося як зарплата комісара-страстви. Вчителя забезпечували безплатним помешканням, обслугою та паливом. Вчитель мав можливість достатньо жити, виховувати своїх дітей, та забезпечувати дружину, якій платили третю частину його зарплати. Дітей у школі вчити, писати, рахувати, а також вчити катехизм. Школа була двох річна. Займалися учні по 2-3 години в день. 1 клас – менші діти, 2 клас – більші діти і трохи вправніші. Навчання проходило цілий рік. Більші діти навчалися зимою – 3 години, а літом – 2 години, а менші навпаки. Відомостей про кількість дітей, які пішли на навчання у 1818 році немає, однак у 1836 у школі навчалося 19 дітей і вчителем був Филип Квичола.

На початку ХХ ст. за часів Панської Польщі в селі Верхня Яблунька була збудована перша офіційна школа з чотирирічним навчанням. Це була школа з невеликою кількістю дітей. В школі працював лише один вчитель, який вирішував чи приймати дітей в школу, чи ні. Вчителем працював Гурко Петро Васильович, який проживав у приміщенні школи, і служанкою-техпрацівником у нього була мама нашого вчителя Шийчин Михайла Костянтиновича, яка йому розповідала, як приймались діти до школи і відбувався навчальний процес.

Батьки, які не бажали, щоб їхні діти навчались в школі, приносили йому «відкупні» – або 30-40 яєць, або курку.

Після возз’єднання західноукраїнських земель із Українською Народною Республікоюшкола в 1939 р. була реконструйована у семирічну.

В школі працювало уже 12 вчителів. Це були вихідці із різних районів області та східних областей України. Вони проживали в будинках громадян села разом з господарями. Лише частина з них мали окремі кімнати. Навчання проводилось в 2 зміни.

Першою вчителькою, вихідцем із села Верхня Яблунька, була Шийка Терезія Миколаївна, яка багатозробила для освітнього рівня односельчан, а згодом і очолювала педагогічний колектив Верхньояблунської восьмирічної школи. Відомо, що директором школи з 1953 року був Саварин Антон Володимирович.

Та кількість дітей зростала і ця школа уже не могла вмістити всіх дітей. Постала нагальна потреба у будівництві нової школи.

В 1958 році було збудовано нову восьмирічну школу, переобладнавши приміщення військової казармиприкордонної застави села Тарнава. Директором якої став Саварин Антон Володимирович. Перша книги наказів, яка збереглася датуються 1959 роком. В цій школі працювало вже близько 25 вчителів, серед яких були і вихідці із цього села. Вчителі, як і раніше проживали у приватних будинках громадян. Антон Володимирович Саварин був директором до 61 року.

З 1961-1962 – директором призначено Богуславця В.

З 1962-1963 директором був Бойко, 1963-1965 Шийка Терезія Миколаївна

У зв’язку із зростанням кількості дітей було засновано у селі і початкову школу у приміщенні колишнього священика з двозмінним навчанням.

З 1965-1971 директором став Фумич Михайло Олексійович

З 1971-1973 Жмурук Петро Миколайович

З 1973-1978 Ільницький Микола Іванович

З 1978-1981 Бучко Петро Васильович

З 1981-1985 Яхвак Мирон Федорович

У 1985 директором школи стає Вовк Іван Михайлович. Восьмирічна школа поволі ставала аварійною та непридатною для навчання і виховання учнів. Середню освіту учні здобувати за межами села, а то й району, або у вечірній школі, а тому було вирішено збудувати в селі середню школу.

Нова сучасна середня школа у селі була збудована в 1987 році, яка стала освітнім центром та окрасою села. Іван Михайлович Вовк пропрацював директор школи до 1994 року. З 1994 по 2000 рр посаду директора займав Пасьович Тарас Григорович. З 2000 по 2010 рр. директором був Січак Іван Миколайович. У 2010 Верхньояблунську ЗОШ перейменовано у Верхньояблунський НВК. З 2010 по 2013 рр. директором працювала Драбич Оксана Іванівна. Саме в цей час школа стала НВК+ДНЗ.

З 2013 по сьогоднійшній день директором Верхньояблунського НВК є Січак Іван Миколайович.

Більшість вчителіву школі – вихідці із села. У школі навчається біля 300 учнів як із села Верхня Яблунька так із сіл Шандровець та Нижня Яблунька.

Школа забезпечена усім необхідним для здійснення омвітнього процесу.